Dr.MOZSE 2014

Home
Dr.MOZSE 2014
Dr.MOZSE 1999
Dr.MOZSE 1987
Ťešký wíno
Matěj a Mikeš
Matěj a Boris
Matěj duety
Matěj sám
Tour de Biére
Dr.MOZSE info
Návštěvní kniha

Návrat do diskrétní zóny Matějkovo.cz

Návrat na základní veřejnou stránku Matějkovo.cz

Download my music products

NAHRÁVKA Z HUDEBNÍHO KLUBU TANGO NA PODZIM 2014

Audio: Celý koncert 25.10.2014, celý koncert 8.11.2014

Videa S Malátným 1, S Malátným 2 , Posekáno, Někdy si vzpomeň, ZDE, ZDE

Fotografie: 29.6.2014, 25.10.2014 a 8.11.2014

Krajina Tuhle věc jsem původně napsal pro film o závodu Tour de Biére, kdy jsem z jízdního kola během závodu viděl nádherné kousky krajiny Českého ráje.
Tak si trhni nohou Jednou jsem se ptal Petry Machové, jestli by se mnou nešla na rande. Ona řekla, že nešla a já jsem jí (v duchu) řekl: Tak si trhni nohou!
Parohy Když jsem chodil za Ivanou Šinkmanovou domů, tak mě pak jednou potkal její kluk a říkal mi, že mu prej chodím za starou. Byl to paroháč.
Na ex Tahle píseň je o holce, která neuměla pít. Opilá ženská je horší než podebraná pata.
Program lásky Ploužák o tom, že když jedna láska končí, tak jiná začíná.
Já to znám Svižná písnička, kterou několik let hrála kapela Chinaski, a kterou chtěla umístit na svou první desku s červenou žárovkou jako pilotní věc. Tenkrát jsem jim to nedovolil a oni jako pilot použili píseň Pojď si lehnout. Dnes si nejsem jistý, zda toto mé rozhodnutí bylo správné. Chlapi z Chinaski to ale respektovali.
Klavíry Představte si, jak po ulici kolem hospody běží sto tisíc klavírů, zrovna když tam pijete pivo. Píseň, kterou původně hrála kapela Udatný tvaroh na koleji matematicko-fyzikální fakulty Větrník v Praze na Petřinách. Původní verzi složil Tomáš Rajtr, já jsem ji upravil pro potřeby Dr.MOZSE.
Chuligán Vždycky, když jsem běžel na vlakové nádraží, tak mi málem ujel vlak. O tom to je. Takový pokus o punkovou skladbu (1984).
Zvláštní moc

Léto má zvláštní moc. Tahle písnička je pro mě a pro kapelu Dr.MOZSE něco jako Yesterday pro Beatles. Osudová, nepřekonaná a naprosto jednoduchá. Vzpomínám v ní na Lucku Bártovou z Lenory, se kterou jsem v r. 1985 strávil krásné chvíle v kempu v Dřevěnicích. Ona tuhle věc nikdy neslyšela. Od svých osmnácti jsem nic lepšího už nenapsal. Na tuto píseň volně navazují skladby Zvláštní nemoc, Zvláštní pomoc a Zvláštní bezmoc. Melodie této písně inspirovala kapelu Chinaski k jejich skladbě Mladá garda.

Prachy Tahle věc vznikla na chmelové brigádě v dubnu 1983. Tenkrát jsme byli s průmyslovkou v Soběchlebech u Blšan a drátkovali jsme.
Hlavně Hlavně nablejskaný hlavně. Tuhle slovní hříčku jsem poprvé slyšel v posluchárně strojní fakulty ČVUT v Dejvicích a natolik mě zaujala, že jsem si jejím prostřednictvím postěžoval na tehdejší vojenskou brannou povinnost.
Zvláštní nemoc Uvadající láska způsobuje člověku zvláštní nemoc. Píseň je z roku 1986 a vypráví o mé lásce z doby, kdy jsem v Praze studoval ČVUT. Je v ní ještě trochu hořkosti z rozchodu s Ilonou.
Fáro Fáro byla jen taková sranda, kterou navrhnul Mikeš, když bylo pro něco potřeba zajet. Na to, jak to má debilní (nebo geniální?) text, to bylo při veřejném hraní úspěšné.
Co chcete? Zhudebněná báseň od Jacquese Préverta.
Bylo nás pět Autobiografická píseň o kapele Dr.Mozse. O tom, jak jsme se měnili, jak nás bylo více, méně a jednou zrovna pět. O přátelství mezi muzikanty, o lásce k muzice.
Posekáno Největší hit kapely, který nebyl nikdy nahrán. Toto je první a jediná nahrávka písně, která vznikla někdy kolem roku 1987 na koleji Volha na pražském Jižním městě. Video ZDE
Kamarádi Dobrý tah se vyznačuje tím, že jsou na něj přijdou kamarádi, co se mají tolik rádi.
Dobrá Voda Dobrá Voda byl seriál o koních, nejvíce však o kobylce jménem Jasná.
Někdy si vzpomeň Koláž dvou cizích písniček od dvou různých kapel. První část je od kapely Odyssea a druhá část od Chinaski. Video ZDE